banner isbank

Satranç Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası

maskot duyuru29 Ekim Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 28-29 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olup, yönergesi ektedir.
Kayıtların yönergeye uygun yapılması hususunda dikkat edilmesini aksi takdirde doğacak tüm mağduriyetlerden sporcunun sorumlu olduğunun bilinmesini rica ederim.


AMATÖR SPOR HAFTASI SATRANÇ TURNUVASI

Amatör spor haftası satranç turnuvası 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Büyükşehir Stadı Doğu Girişindeki Satranç İl Temsilciliğimiz salonunda açık turnuva olarak yapılacaktır.

TURNUVA YÖNERGESİ       AÇIK KATEGORİ KAYIT        KADIN KATEGORİSİ KAYIT

Red Bull Chess Masters Turnuvaları Başlıyor !!!

redbull.2018.0034 chess masters 500x300pxmansetTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull ortaklığı ile dünyada ilk olacak bir organizasyon gerçekleştiriliyor ve dev bir turnuvalar serisi başlıyor.

Ülkemizdeki 15 yaş ve üzeri tüm aktif lisansı sporcuların ücretsiz olarak katılabileceği Red Bull Chess Masters turnuvalar serisinin seçmeleri online yıldırım, finali ise rapid tempoda oynanacak.

Seçmeler Türkiye'nin 7 bölgesinde, her gün farklı bir bölgenin seçme turnuvası olarak ve Premium Chess tarafından bu turnuvalar için özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak.

7 bölgede gerçekleşen online elemelerin ardından, kendi bölgelerinde ilk üç sırayı alan sporcular ve en iyi kadın sporcular 4 kişilik bölge takımlarını oluşturacaklar ve büyük final için İstanbul’da buluşacaklar.

Turnuva serisinde hem online bölge yarışmasında hem de finalde dereceye giren takımlara Red Bull tarafından çeşitli maddi ve ayni ödüller verilecek.

Bölge elemeleri 08 Ekim'de başlayacak ve 18 Ekim'de son bulacak. Büyük final ise 20 Ekim'de İstanbul’da çok özel bir mekan ve farklı bir formatta gerçekleşecek.

Tüm sporcularımızı seçmeler için kayıt yapmaya ve turnuvalarda yer almaya davet ediyoruz.

Turnuva Sayfası 

İletişim:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ANTRENÖR KURSU ÖNKAYIT

dikkat19-28 Ekim 2018 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ilimizde 1.Kademe Antrenörlük Kursu açılması planlanmaktadır. Kurs için önkayıtlar 15 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapılacaktır.

ANTRENÖR KURSLARI DUYURU

DEĞERLİ KURSİYERLERİMİZ; GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINCA YENİLENEN ANTRENÖR KURSLARI MÜFREDATI VE DERS SAATLERİ LİNKTE YER ALAN TABLODAKİ GİBİDİR. BU DOĞRULTUDA, GEREK DERS SAYILARINDA GEREKSE DERS SAATLERİNDE YAPILAN DÜZENLEMEYE GÖRE FEDERASYONUMUZCA 2018-2019 ETKİNLİK DÖNEMİNDEN İTİBAREN UYGULAMAYA KONULAN KURS ÜCRETLERİ LİNKTE YER ALAN TABLODAKİ GİBİDİR.
2018-2019 ETKİNLİK DÖNEMİNDE AÇILACAK KURSLARIN DUYURUSU http://www.tsf.org.tr/antrenorluk-kurslari LİNKİNDEN VE KURSUN AÇILDIĞI İLİN SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ SAYFASINDAN DUYURULACAKTIR.
KURSLARA KATILACAK KURSİYERLERİMİZ; 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR YETİŞTİRME KURSU ŞART VE İŞLEMLERİ İÇİN http://www.tsf.org.tr/2017-06-23-11-11-52/antrenorler-icin/11748-1-kademe-antrenorler LİNKİNDE, 2. KADEME ANTRENÖR KURSU ŞART VE İŞLEMLERİ İÇİN İSE http://www.tsf.org.tr/2017-06-23-11-11-52/antrenorler-icin/11749-2-kademe-antrenorler LİNKİNDE YER ALAN AÇIKLAMALARA ULAŞABİLİRLER.

NOT: SAYIN KURSİYERLERİMİZ E-DEVLETTEN ÖN KAYIT YAPTIKTAN SONRA 15 EKİME KADAR KURS  ÜCRETLERİNİZİ DE YATIRINIZ